Postitused sildiga 'Teadlikkus'.
Veiko Valkiainen  •  08. juuni, 2019

Ain Mihkelson: eduka juhi puhul kerkib mul kohe pinnale üks märksõna – teadlikkus

Minu seekordseks vestluskaaslaseks on coach ja mentor Ain Mihkelson. Lõviosa, ca 14 aastat, töötas Ain juhina Swedbankis, kuid 2015. aasta kevadel otsustas ta lõpetada töö pangas ja teha senise hobitegevuse – coachingu ja mentorluse – oma päris tööks. Vesteldes Ainiga õhkub temast sellist sooja meelerahu ja usaldust tekitavat energiat. Ta usub, et meis kõigis on peidus midagi sügavamat või kõrgemat, mis meid juhib ja suunab ning nõu annab, kui vaid küsida ja kuulata oskame. Sellest kõigest juhtimise ja juhtimiskvaliteedi kontekstis räägimegi.

“Eduka juhi puhul kerkib mul kohe pinnale üks märksõna – see on teadlikkus. Kui sa saad aru, kes sa ise oled – mis on su enda tugevused ja nõrkused; sa saad samuti aru, miks see ettevõtmine ja meeskond on ellu kutsutud; kes on need meeskonnaliikmed, millised inimesed nad on ja kuidas nad käituvad; ja lisaks mõistad ka, mis on see keskkond, kus sa toimetad. Kui see kõik on sul olemas, siis sa tõenäoliselt teed läbimõeldumaid ja kaalutletumaid otsuseid võrreldes sellega, kui sul mingi koha pealt on silmaklapid ees ja sa ei suuda näha tervikut. Just seesama teadlikkus iseendas ja siis ka teadlikkuse kasvatamine oma meeskonnas on olulised edukuse seisukohalt. Öeldakse ju ka, et kui inimesed saavad aru, mida ja miks nad teevad, mis on selle tegevuse mõju ja tähendus laiemalt, siis on selgem ja innustavam edasi liikuda. Niiet see teadlikkuse moment on kindlasti väga oluline. Mul on kuulajatele siinkohal üks hästi konkreetne soovitus ka: igal hommikul küsi endalt, mida saan ma täna teha selleks, et ise kasvada ja ka teiste, sh oma tiimiliikmete, arengut toetada? Ja oluline ei ole sellele küsimusele kohe pingsalt vastust välja mõelda, vaid lihtsalt lasta sellel küsimusel settida ning vastusel tulla. Ja kui see vastus siis ühel hetkel tuleb, siis tegutse selle järgi. See on selline hästi lihtne hommikurituaal, mida läbi teha, kas siis hambapesu või tööle sõitmise ajal.” – Ain Mihkelson

Kuulake ikka ...
Loe lisaks
Veiko Valkiainen  •  01. nov, 2016

Dr Helena Lass: midagi sügavuti taibata tähendab liikuda teadlikkuse sfääris

Minu vestluskaaslaseks on Dr Helena Lass, kes on enesejuhtimise konsultant ning tegeleb teadlikkuse valdamise kunstiga. Ta toetab nii juhte kui ka meeskondi teadlikkuse kui oskuse arendamisel ja kasutamisel oma igapäevatöös. Helena sõnul võimaldab teadlikkus näpu peale panna sissejuurdunud mõttemustritel ja automaatsetel emotsionaalsetel reaktsioonidel. Ta õpetab, kuidas teadlikkuse toel vähendada oma sisemaailma emotsionaalseid-mentaalseid aktiveerumisi ehk automatisme. Teadlikkuse valdamine annab meile võimaluse astuda välja nö autopiloodist ja teha olukorda arvestades sobivamaid ja toimivamaid valikuid. Kõigest lähemalt Helena enda sõnadega ...
Loe lisaks
Veiko Valkiainen  •  22. okt, 2016

Tagasiside challenge: soov areneda ja kasvada vs vajadus olla armastatud täpselt sellisena nagu me oleme

Seekord on fookuses arengu kõige võimsam tööriist – TAGASISIDE. Tänud, Karl Laas, et kutsusid mind Upsteem'i kliendiüritusele põrgatama mõtteid tagasiside andmise ja vastuvõtmise teemadel teiste personalivaldkonna inimestega.

"Tagasiside suurim challenge seisneb teadlike valikute tegemises kahe ambivalentse inimvajaduse ristteel: soov kasvada ja areneda ning saada paremaks versus vajadus olla aktsepteeritud, armastatud ja tunnustatud täpselt sellisena nagu me oleme."

Kuulake ikka ...
Loe lisaks